Светски дан образовања о заштити животне средине

26.01. Светски дан образовања о заштити животне средине Ученици осмог разреда су овај дан обележили на часу биологије где им је наставница прво пустила презентацију на ову тему. Они су пажљиво послушали и прокоментарисали са њом стање у нашој животној средини. Други део часа су уграли игру дебате из Зеленог пакета на тему заштите животне средине. Поделили су се у неколико група, свака група је извукла картицу на којој је тема из области заштите животне средине, неки проблем везан за ту тему и могућа решења проблема. Затим је представник сваке групе изложио проблем и њихово решење а потом су и ученици из других група давали своја решења. Ученици су кроз едукативну игру стекли нова сазнања из области заштите животне средине.